Lesson plan
Teacher: Nana
Aivazashvili
ELCE Lesson:
Diversity and multicultural education for secondary school students
Overall Objective: Students will
be able to read and understand diversity and multicultural education and
learn them.
Language Objective: Students will
use target grammar and new vocabulary structures to compare cultures.
Civic Education Objective: Students will
be able to express awareness of cultural diversity.
|
Stage
of lesson
|
Activity
|
Time
|
Warm
up
|
Ask Ss to fill K and W of a KWL
chart in pairs and share.
|
5 minute
|
Activity
1/pre-reading
|
Ss match the traditions to
the countries in pairs.
|
5 minute
|
Activity2
|
Ss read the text. They try
to guess the meaning of the meaning of underline words and they make 1-or 2
Wh question sentences.
|
15 minute
|
Activity3/post-reading
|
Ss check other pairs work
from activity 1 and call out 1 or 2 sentences. They ask the questions.
|
10 minute
|
Activity4/Assessment
|
Ss finish the KWL chart “l-
what I learn” and express oral what they learn.
|
9 minute
|
Closure
|
Collect papers
|
1 minute
|
გაკვეთილის
გეგმა
საგანი: ინგლისური ენა
სწავლების საფეხური: IVკლასი
მოსწავლეთა რაოდენობა: 21
გაკვეთილის თემა: კითხვის დრო(,,პინოქიოს
თავგადასავალი“)
მიზანი: მოსწავლეებმა შძლონ თხრობითი
ხასიათის ტექსტის გაგება,პერსონაჟების და ფაქტების ამოცნობა, ინფორმაციის დახარისხება.
ფაზები
|
აქტივობები
|
დრო
|
გამოწვევა
|
მასწავლებელი
აჩვენებს ნაწყვეტს ანიმაციური ფილმიდან პინოქიოს თავგადასავალი,ინდივიდუალურად უსვავს
კითხვებს მოსწავლეებს.
|
10წუთი
|
აქტივობა
1
|
აჩვენებს
სიტყვებს და სთხოვს ამოიცნონ წყვილებმა ის სიტყვები რომლებიც შეხვდათ უკვე წაკითხულ
თავებში.
|
5 წუთი
|
აქტივობა
2
|
მასწავლებელი
უკითხავს ზღაპარს და კითხვის დროს წერს ახალ სიტყვებს დაფაზე.
|
15 წუთი
|
აქტივობა
3
|
მასწავლებელი
წერს კითხვებს დაფაზე და მოსწავლეებს სთხოვს წყვლიებში გასცენ პასუხი.
|
10 წუთი
|
აქტივობა
4
|
მოსწავლეები
თამაშობენ „ბინგოს“ ახალი სიტყვების გამოყენებით.
|
5 წუთი
|
გაკვეთილის
გეგმა
საგანი: ინგლისური ენა
სწავლების საფეხური: IX კლასი
მოსწავლეთა რაოდენობა: 35
გაკვეთილის თემა: ,,ყველაფერი ეს
დაიწყო ავტობუსში“
მიზანი: მოსწავლეებმა შეძლონ ახალი
სიტყვების ამოცნობა კონტექსტის მიხედვით შესაფერისი გრამატიკული ცოდნის დახმარებით.
ფაზები
|
აქტივობები
|
დრო
|
გამოწვევა
|
მასწავლებელი სთხოვს მოსწავლეებს მეწყვილესთან ერთად
გაიხსენონ მნიშვნელოვანი მოვლენა რომელშიც აქტიური მონაწილეობა მიიღო ქალმა.(გამოთქვავენ
მოსაზრებებს)
|
5 წუთი
|
აქტივობა
1
|
მოსწავლეები კითხულობენ ტექსტს და ყურადღებას ამახვილებენ
გამოყოფილ სიტყვებზე
|
13 წუთი
|
აქტივობა 2
|
წყვილებში აკეთებენ სავარჯიშოს(ახალი სიტყვების დაკავშირება
განმარტებებთან)
|
10 წუთი
|
აქტივობა 3
|
მასწავლებელი სთხოვს მოსწავლეებს გააკეთონ სავარჯიშო
წაკითხულის გააზრებაზე(N 8)
|
10 წუთი
|
აქტივობა 4
|
შედგინონ წინადედებები ახალი სიტყვების გამოყენებით
წყვილებში ნამყო მატივი დროის გამოყენებით
|
7 წუთი
|
No comments:
Post a Comment